Ortézy a bandáže

K ortopedické tradici společnosti Protetika patří nejen výroba ortopedické obuvi, ale také ortopedicko-protetických pomůcek.

V široké nabídce ortéz a bandáží se můžete kromě stanovené diagnózy orientovat i podle materiálu, ze které je pomůcka zhotovena.

K základním materiálům pro výrobu ortéz a bandáží značky Protetika patří:

NEOPREN – je elastický materiál složený z několika vrstev. Vrchní stranu tvoří polyamid, uprostřed je perforovaný neopren a z vnitřní strany bavlněný froté potah. Složení materiálu má velmi dobrou tepelně – izolační schopnost, která umožňuje při aplikaci využít zachycené fyziologické teplo. Díky tomu je vhodný především v případech, kdy je postiženou část těla potřeba prohřát. Jeho elasticita v kombinaci se správnou konstrukcí pomůcky, dává předpoklad pro požadovanou stabilizaci anebo fixaci postižené části těla.

SOHATEX – je vysoce elastický materiál se speciální prostorovou strukturou, která zabezpečuje vysoký stupeň prodyšnosti. Vlákna materiálu mají navíc vysokou schopnost odvést vlhkost směrem ven od pokožky a tím ji pomáhají udržet v suchu. Zvláště v letním období poskytuje vynikající komfort nošení. Díky tomu jsou ortézy vyrobené z tohoto materiálu vhodné především pro sportovce a lidi aktivní ve svém pracovním nebo osobním životě. Elasticita materiálu, v kombinaci se správnou konstrukcí, dává předpoklad pro požadovanou stabilizaci anebo fixaci postižené části těla.

ELASTICKÝ ÚPLET – je elastická anatomicky tvarovaná textilie šedočerné barvy. Fyziologicky tvarovaný materiál v kombinaci s vysokou elasticitou zabezpečuje vynikající cirkulární kompresi, která je znásobená použitím různých zpevňujících komponentů (dlahy, peloty, gumové pásky). Materiál je lehký, prodyšný a odvádějící pot. Ortézy a bandáže z tohoto materiálu jsou vhodné pro všechny, kteří ocení prodyšný materiál a vysoký komfort nošení.

GUMOTEXTIL – je elastická prodyšná tkanina bílé nebo tělové barvy. Složení a struktura materiálu v kombinaci se správnou konstrukcí pomůcky vytváří požadovanou kompresi. Vzhledem k menší tloušťce materiálu je její použití méně nápadné a více komfortní. Tento materiál může být používán také formou různých samostatných popruhů, např. při zhotovení osmičkových bandáží, rovnačů zad apod.

LAMINOTEXTIL – je třívrstvá neelastická pevná tkanina, z rubové strany potažena bavlněným froté. Materiál je aplikován na pomůcky rigidního charakteru a je vhodný pro diagnózy, které vyžadují úplnou a stabilní fixaci postižené oblasti.

V naší nabídce najdete:

  • Fixační límce
  • Rovnače zad
  • Ortézy a bandáže trupu
  • Ortézy a bandáže lokte
  • Epikondylární pásky
  • Ortézy a bandáže zápěstí
  • Ortézy a bandáže kolene
  • Ortézy a bandáže kotníku

Prohlédněte si kompletní nabídku

Katalog Katalog (PDF 2,9 MB)

Tisknout